تاریخ : سه شنبه 19 ارديبهشت 1396     |     کد : 1300

شهردارمنطقه5خبرداد

فرهنگسرای ولی امربا سرعت درحال احداث است

شهردار منطقه 5 تبریز برتسریع دراحداث فرهنگسرای ولی امر تاکیدکردوگفت: با پایان نصب تیرهای فلزی فرهنگسرای ولی امر و آغاز احداث دیوار محوطه مراحل باقیمانده این پروژه بایددرحداقل زمان به پایان رسد.

به گزارش روابط عمومی منطقه مهندس یعقوب هوشیار با اعلام این مطلب گفت: پروژه های عمرانی این منطقه درحال اجرا هستند.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی های فرهنگسرای کوی ولی امرافزود: این پروژه هفتمین پروژه ای است که با کاربری فرهنگی در سطح حوزه احداث می شود .

 شهردار منطقه ۵ تبریز در ادامه با بیان اینکه عمده وسعت شهر تبریز در یک دهه اخیر در مسیر شرق این شهر واقع شده اظهار داشت: اغلب شهرک‌های جدید الاحداث تبریز که در حوزه استحفاظی این منطقه واقع شده‌اند در چند سال اخیر از زیر ساخت‌های لازم برخوردار شده اند .

 وی در این رابطه خاطرنشان کرد: قبل از تکمیل شهرک های جدید امکانات لازم عمرانی با کاربری های متفاوت برنامه‌ریزی می شود که احداث فرهنگسرا، خانه مشق و مساجد از جمله آنها هستند .

مهندس هوشیار با بیان اینکه در پنج سال اخیر هفت پروژه عمرانی با کاربری فرهنگی در سطح حوزه احداث شده است، گفت: فرهنگسرای کوی ولی امر یکی از پروژه های فرهنگی است که با ۱۵۰۰ متر مربع مساحت زمین و ۷۵۰ متر مربع زیر بنا در حال احداث است .

 به گفته وی اعتبار پیش بینی شده برای احداث و راه اندازی این پروژه ۲۰ میلیارد ريال است. .

 شایان ذکر است در پنج سال اخیر، فرهنگسراهای کوی فرشته و استانداری، خانه مشق و پارک بانوی مهر باغمیشه به بهره برداری رسیده و مجتمع فرهنگی ، مذهبی و مسجد فرشته جنوبی ، فرهنگسرای ولی امر و فرهنگسرای مرزداران نیز در حال احداث هستند که با پایان یافتن احداث این پروژه ها تعداد پروژه با کاربری فرهنگی به هفت مورد خواهد رسید  .

همچنین گفتنی است در این پروژه ۸۰ عدد تیرگذاری انجام یافته که پس از پایان یافتن ان مرحله ایزولاسیون دیوارهای جانبی و تیرچه بلوک سقف فرهنگسرا آغاز شده است.PDF چاپ چاپ