تاریخ : سه شنبه 1 خرداد 1397     |     کد : 1793

دربازدید معاون عمرانی استاندار وشهردار از پروژه های منطقه پنج عنوان شد:

مهندس پورمهدی : ساماندهی ورودی شرق تبریزامیدوارکننده است
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندارآذربایجان شرقی وشهردارتبریزازپروژه های شهرداری منطقه 5بازدید کردند.به گزارش امورارتباطات منطقه ، دراین بازدید که مهندس پورمهدی ،مهندس ایرج شهین باهر وهمچنین مهندس یعقوب هوشیار حضور داشتند آخرین وضعیت چند طرح مهم عمرانی مورد ارزیابی قرارگرفت .
 در حاشیه بازدید از باندهای کندرو مسیرجاده تهران مهندس پورمهدی معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر اهمیت ساماندهی ورودی های شهر گفت : احداث باندهای کندرودرورودی شرق تبریز علاوه بر کاهش ترافیک در تغییر مبلمان شهری نیز موثر شده است. وی در ادامه افزود : ساماندهی ورودی شرق تبریز از پیشرفت خوبی برخوردار است . وی  خاطرنشان ساخت : ساماندهی ورودی شرق شهر امیدوارکننده است .
همچنین مهندس ایرج شهین باهر شهردار تبریزدرخصوص این پروژه گفت : با بهره برداری از باند کندروجنوبی جاده تهران تملک املاک واقع در باند جنوبی نیز درمراحل پایانی است وهمزمان با تملک عملیات عمرانی نیز انجام می شود. گفتنی است باندهای کندرو مسیرجاده تهران – تبریزاز طرح امام علی (ع) تا سه راهی اهر را شامل می شود و3کیلومتر طول دارد. فاز اول اتوبان ولایت دیگر پروژه ای بود که مورد بازدید قرار گرفت .
 در این بازدید شهردار تبریز با اشاره به اینکه اتوبان ولایت از مهمترین طرح های عمرانی تبریز محسوب می شود گفت : اتوبان ولایت 10 کیلومتر طول دارد وفاز اول آن شامل 2 پل شهرکهای نصر و استانداری را به همدیگر واتوبان پاسداران و ولیعصر متصل می سازد. مهندس ایرج شهین باهر در این رابطه اظهارداشت : پل های فاز اول اتوبان ولایت که به نام حضرت ولیعصر(عج ) نامگذاری شده از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است . وی در این رابطه افزود : پل اتصال دهنده کوی های نصر و استانداری به همدیگر از 4 رمپ تشکیل یافته و طبق زمان
بندی در حال احداث است . شهردار تبریز در عین حال گفت : پل دوم نیز بزرگراه دو کمال را به اتوبان ولایت متصل می کند و همزمان با پل واقع در اتوبان پاسداران در حال احداث است.
به گفته شهین باهر فاز اول اتوبان ولایت با 250 میلیارد ريال اعتبار در حال احداث می باشد . همچنین در ادامه معاون عمرانی استاندار و شهردار تبریز از خط دوم قطار شهری شهرک باغمیشه بازدید نمودند . مهندس یعقوب هوشیار شهردار منطقه پنج با بیان اینکه امسال با 2 هزار میلیارد ريال اعتبار پروژه های متعدد عمرانی اجرا می شود گفت : تملک و احداث سه ایستگاه خط دوم قطار شهری توسط این منطقه انجام می شود . وی در ادامه با بیان اینکه ایستگاههای کوی نصر ، شهرک باغمیشه و میدان شهید فهمیده توسط این منطقه اجرا می شود افزود : شهرداری منطقه پنج در انجام تعهدات خود و همکاری با قطار شهری طبق برنامه پیش بینی شده اقدام نموده است .
 گفتنی است علاوه بر این پروژه ها از طرح هایی همچون فاز دوم بزرگراه دو کمال ، فرهنگسری مرزداران و پارک نیاوران نیز بازدید به عمل آمد .

فرامرز  مقنیان آذری