تاریخ : چهارشنبه 21 آبان 1399     |     کد : 2999

اقدامات اولین روز طرح یک ماهه ضد کرونایی شرق تبریز تشریح شد

جمع آوری دست فروشان خیابان شهریار باغمیشه / همکاری اصناف / گند زدایی و ضد عفونی معابر/ راه اندازی سیستم اعلام خطر

معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه پنج تبریز از همکاری اصناف و کسبه با این منطقه دراجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و تعطیلی مغازه ها در اولین روز طرح یک ماهه قدردانی نمود .
 به گزارش امور ارتباطات منطقه ، مهندس ناصر جعفری در این رابطه گفت : طبق مصوبه ستاد ملی کرونا در 31 استان کشور صنوف اعلام شده از ساعت 18 به بعد باید اقدام به تعطیلی کنند که در این راستا اصناف و کسبه واقع در حوزه استحفاظی منطقه پنج با اکیپ های استقراری همکاری لازم را داشته اند .
وی با بیان اینکه شهرداری تا 20 آذرتمامی امکانات خود را در جهت کاهش آمار مبتلایان به بیماری کرونا قرار داده اظهار داشت : با اقدامات فرهنگی و ارشادی نظیر هشدارهای صوتی از شهروندان و اصناف خوسته شد تا پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
معاون خدمات شهری و اجرایی منطقه پنج همچنین به اعمال قانون برای اصنافی که همکاری نکنند اشاره نمود و گفت : طبق بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها مغازه هایی که از ساعت 18 تعطیل نکنند پلمپ می شوند .
جعفری دست فروشان را یکی از عاملین تجمع شهروندی دانست و در این خصوص تصریح نمود : دست فروشان و عوامل ایجاد سد معبر سطح حوزه به ویژه خیابان شهریار باغمیشه جمع آوری شده اند .  
وی در پایان همچنین از شروع گندزدایی و ضد عفونی معابر توسط اکیپ های خدمات شهری این منطقه خبر داد و ابراز امیدواری نمود با اعمال برخی محدودیت ها شاهد کاهش تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا درهفته های آتی باشیم.
PDF چاپ چاپ