تاریخ : يکشنبه 23 آذر 1399     |     کد : 3040

معضلی به نام ریختن نخاله ساختمانی در معابر عمومی شرق تبریز

ریختن نخاله های ساختمانی در معابر عمومی همچون پیاده رو و خیابان منجر به ایجاد سد معبر و نارضایتی شهروندان از شهرداری ها می شود .
علاوه بر ایجاد سد معبرو اختلال در حرکت عادی شهروندان ، بهداشت شهری نیز با این قبیل کارها توسط نخاله ریزان با تهدید جدی روبرو می شود . مسیر شرق تبریز که عمده ساخت و ساز شهری در آن واقع شده با این معضل شهری آشناست و تعدادی از ساخت و ساز کنندگان متاسفانه از جمع آوری نخاله ساختمانی خودداری کرده و راحت ترین راه یعنی رها کردن نخاله در پیاده رو وسطح خیابان ها انتخاب می کنند.
ناصر جعفری معاون خدمات شهری و اجرائی شهرداری منطقه پنج تبریز در این زمینه می گوید : قرار گرفتن شهرک های جدید الاحداث کلانشهر تبریز در حوزه استحفاظی منطقه پنج و همچنین رونق یافتن ساخت و سازاین منطقه را با معضل نخاله ساختمانی مواجه کرده است .  وی در این رابطه می افزود : ریختن هرگونه نخاله و زباله در معابر عمومی ممنوع بوده و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد . او با بیان اینکه اکیپ های خدمات شهری به صورت مستمراقدام به صدور اخطاریه جمع آوری نخاله می کنند اظهار داشت : در صورتیکه شهروندان در مهلت مقرر اقدام نکنند شهرداری طبق تبصره یک بند 2 ماده 55 قانون شهرداری ها نخاله ساختمانی را جمع آوری کرده و جریمه آن را نیز از مالکین اخذ می کند . ریختن نخاله و زباله با این نیت که مامورین شهرداری باید آن را جمع آوری کنند با فرهنگ شهروندی در تضاد بوده و تضییع حقوق دیگران است .
 


PDF چاپ چاپ